První svaté přijímání

Materiály k přípravě v době koronavirových prázdnin

Milí rodičové našich prvokomunikantů!

Upřímně na Vás myslím v těchto nelehkých dnech, kdy musíme pracovat tvořivěji než obvykle. S Boží pomocí to zvládneme a ještě z toho vyjdeme silnější. „Těm, kdo milují Boha, všechno napomáhá k dobrému.“ říká svatý apoštol Pavel.

Kdyby to bylo jen trochu možné, prožijte nedělní den se svou rodinou duchovně, i když nemůžete právě do kostela. Několik staletí museli křesťané žít ve svých domácnostech skrytě, bez kostelů, a tvořili jakousi rodinnou církev. Jak krásně může vyniknout role otce, povede-li v neděli „domácí bohoslužbu“! Můžete se nechat inspirovat třeba i předlohou přiloženou k tomuto mailu.

Rodiče  jsou pro děti autorita přirozená, hraničící s nadpřirozenou. Prostě Vás milují a věří Vám. Bude-li to jen trochu možné v záplavě těch domácích úkolů během koronavirových prázdnin, projděte si s dětmi kapitoly 20 až 23 (str. 57-71 v didaktice). Požadované znalosti a dovednosti si můžete ověřit v otázkách od str. 106.

V pondělí jsme v Zubří probírali se školáky sedmero svátostí (lekce 20) a udělali mi radost, jak byly pozorné. Začátkem hodiny jsem jim dal test s otázkami typu: Jak probíhá svatá zpověď, jak se pozná těžký hřích a většina prostě neobstála. K tomu jako probíhá svatá zpověď, se tedy určitě s nimi ještě vrátíme.

Ve Vidči jsme svátosti ještě neprobírali, takže to pro ně bude nová látka (lekce 20).

Pošlu Vám didaktiku pro třetí třídy přes Uschovnu.cz, protože jde o velkou naskenovanou přílohu. Samotné pracovní listy najdete také tam. Posílám Vám je proto, že je mají děti ve škole, abyste měli s čím pracovat.

Odkaz na Uschovnu: http://www.uschovna.cz/zasilka/WH93786VVUUFGM8F-96J

Žehnám Vám.

Ještě dodávám, že zítra v neděli v 7:45 bude přenášena z farního kostela na našich webových stránkách bohoslužba. Takže i to je možnost, nepřistoupíte-li k „domácí bohoslužbě“.

Pavel Hödl, učitel náboženství, farář v Zubří a administrátor ve Vidči

Státní svátek - Mistr Jan Hus

sv. Marie Gorettiová

1. čtení: Oz 2,16b.17b-18.21-22