Synodální cesta ve Vidči

Aktualizace:

Pozvání do synodálního procesu

Synodální proces je ve své podstatě procesem duchovním. Nejde zde v prvé řadě o dovednou organizaci debat, během kterých půjde o sbírání užitečných dat o životě křesťanů. Synodální proces znamená zcela novou příležitost, kdy budeme moci v životě církve zakusit, že jako jeden putující Boží lid všichni společně kráčíme kupředu na cestě do Božího království. Je to proces duchovní, protože na této cestě se máme snažit rozpoznat, co v této chvíli od své církve chce její Pán. On pak k nám stále promlouvá skrze Ducha Svatého, tedy skrze téhož Ducha, který sestoupil na první učedníky v den Letnic a který byl každému pokřtěnému darován v okamžiku křtu.

Připravujeme diskusní skupinky k synodě v naší farnosti. Kdo z farníků bude mít chuť zapojit se do diskuse nad církví/ farností v dnešním světě, ať se ozve na farní email favidce@ado.cz, nebo se zapíše do archu pod kůrem farního kostela. Zapisujte se prosím do konce listopadu.

Leták s informace