Právě byla zprovozněna nová slibovaná užitečná funkce na těchto farních webových stránkách: U bohoslužeb, kde není dosud zadán úmysl, si jej můžete nahlásit prostřednictvím jednoduchého kliknutí a vyplnění prostého dotazníku.

Křest

05. 10. 2019

Skrze křestní milost „ve jménu Otce i Syna i Ducha svatého“ (Mt 28,19) jsme povoláni k tomu, abychom měli účast na životě Nejsvětější Trojice, zde na zemi v temnotě víry a po smrti ve věčném světle.

Katechismus katolické církve

Je nezbytné, aby se rodiče osobně dostavili na faru (aktuálně v Zubří) a křest domluvili.

U dospělých žadatelů o křest se předpokládá důkladné uvedení do života z víry, což obyčejně obnáší také katechumenát. Samotný křest bývá obvykle udílen během velikonoční vigilie.

Křest je ke spáse nevyhnutelný. Činí z nás Boží děti, uvádí do Církve a odpouští všechny hříchy.

Lenka

sv. Petr Damiani

1. čtení: Jak 2,14-24.26
Žalm: Zl 112