Svatba

Bůh, který stvořil člověka z lásky, jej také povolal k lásce; to je základní a vrozené povolání každé lidské bytosti. Vždyť člověk je stvořen k obrazu a podobě Boha, který „je láska“ (1 Jan 4,8.16). Protože Bůh ho stvořil jako muže a ženu, jejich vzájemná láska se stává obrazem absolutní a nepomíjivé lásky, jakou Bůh miluje člověka. V očích Stvořitele je to dobré, velmi dobré. A tato láska, které Bůh žehná, je určena k tomu, aby byla plodná a uskutečňovala se ve společném díle ochrany stvoření: „Ploďte a množte se, naplňte zemi a podmaňte si ji“ (Gn 1,28).

Katechismus katolické církve

Každý katolický křesťan je povinen uzavřít manželství kanonickou formou, což neznamená nic jiného než dle katolického obřadu.

V našich současných podmínkách lze, s dovolením či dispenzí ordináře, uzavřít církevní sňatek i s nekatolíkem či nekřesťanem. O dalších podrobnostech se mohou snoubenci informovat u svého faráře.

Jak postupovat

• Nejdříve je potřeba si zavčasu objednat termín.
  • Dále je nutno sepsat na faře (aktuálně v Zubří) snubní protokol. Přitom budou snoubenci poučeni o dalších jednotlivostech.

Jako příspěvek k budoucímu manželskému životu nabízí Církev našim snoubencům i hodnotnou předmanželskou přípravu, do níž je zapojen nejen farář, ale i tým laických spolupracovníků.